28 Eylül 2015 Pazartesi

6.Hayata Uyumlanma EL MÜMİN


Bugün tüm endişelerden arınmaya, emniyet duygusunu tüm kalbimle hissetmeye niyet ediyorum .

Bir nimetin farkında olabilmek için ondan yoksun olmak gerekir. Hayatta her şey zıddı ile var olur ve zıddı ile tanımlanabilir.

eminHerkesin huzursuz, endişeli hissettikleri anıları vardır geçmişten gelen. Bazen ufak bir olay bize o anları, o duyguları tekrar tekrar yaşatır. Sonra bir film izleriz, alışveriş yaparız, hayat koşturması derken unutur gideriz. Bir ömür boyu bu endişe halinde yaşamak zorunda kalsak nasıl olurdu?
Peki şimdi içinde hissettiğin bu emniyet duygusu nereden geliyor hiç düşündün mü? Güven duygusunun onlardan alınması Mümin adının o kişilerde tecelli etmemesinden kaynaklanır.

Yokluk zıddını yaratıyor ve emniyet duygusunun varlığının kıymetini farkediyoruz .Onu idrak ettiğimizde de ardırdan gelen  şükür . Tüm zinciri tamamlıyor .

Yarattıklarını korku ve endişelerden emin kılan ve onları güven içinde yaşatan, kendisine güvenenlerin de kalbine ferahlık verendir El Mü-min. Kullarına iman nurunu veren ve kendine sığınanları koruyup rahatlatandır O.1 yorum:

  1. Merhaba sizi takip ettim ama bolggerda yeniyim yardimci olmak için sizde takip ederseniz sevinirim 😊http://lavvienrose.blogspot.com.tr

    YanıtlaSil